СБУ встановила особи 26 підозрюваних у співпраці з Росією на окупованій Херсонщині

by host

Служба безпеки України повідомила 26 людям про підозру в колабораційній діяльності на окупованій частині Херсонщини – про це відомство повідомило 3 березня.

«Служба безпеки та Національна поліція встановили особи і зібрали доказову базу на ще 26 колаборантів, які вступили до окупаційного «головного управління МВС РФ Херсонської області». У лавах псевдоустанови їх включили до складу злочинної організації під назвою «відділ міністерства внутрішніх справ Росії «Каховський»», – заявляє відомство.

За даними Служби, шестеро фігурантів обійняли «керівні посади» в цьому органі. Решта були призначені до підрозділів «слідства, карного розшуку, кадрового забезпечення та чергової частини».

Читайте також: «Деякі села вже не існують на карті»: голова Олешківської МВА про ситуацію в окупованій громаді

СБУ додає, що підозрювані беруть участь у репресіях проти жителів окупованих територій, щоб зламати їхній спротив окупації.

«Фігуранти під керівництвом ФСБ намагались розганяти проукраїнські зібрання мешканців Каховки. Під час таких «рейдів» рашисти викрадали людей та ув’язнювали їх до російських катівень на лівобережжі Херсонщини. У застінках потерпілих піддавали жорстоким тортурам, сподіваючись схилити їх до співпраці з окупантами», – йдеться в повідомленні.

Крім того, підозрювані влаштовували «обшуки» в помешканнях місцевих громадян, в ході яких викрадали приватне майно, в тому числі гроші та автомобілі. Також вони брали участь у охороні «виборчкомів» під час незаконних виборів РФ на окупованих територіях.

СБУ оприлюднила імена фігурантів у себе на сайті. Їм повідомили про підозру в:

  • створенні або участі в злочинні організації
  • колабораційній діяльності
  • Посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України
  • незаконному позбавленні волі або викраденні людей
  • Катуванні
  • викраденні або привласненні зброї, боєприпасів чи вибухівки
  • грабежі
  • незаконному заволодінні транспортом

«Наразі тривають комплексні заходи для притягнення кожного колаборанта до відповідальності за злочини проти українських громадян. Кожного з них буде знайдено і покарано», – додає СБУ.

Українські війська звільнили Херсон та частину Херсонщини в листопаді 2022 року. Лівобережна частина Херсонської області перебуває під російською окупацією.

Читати також