Російська влада залучає африканських студентів до наступу на Харківщині – Bloomberg

by host

Російська влада змусила тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати проти України, зокрема, брати участь у наступальній операції у Харківській області, пише 9 червня агенція Bloomberg з посиланням на свої джерела

«Використовуючи тактику, вперше застосовану групою найманців «Вагнера», російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії», – йдеться у статті.

Bloomberg з посиланням на європейських чиновників зазначає, що деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримують і змушують обирати між депортацією та участю в бойових діях.

Іноземців використовують у ризикованих наступальних маневрах для збереження більш підготовлених російських підрозділів, зазначають журналісти.

«Високопоставлений український чиновник сказав, що вони помітили різке зростання кількості іноземних бойовиків серед полонених, яких Україна захопила на полі бою. За їх словами, африканці та непальці були особливо поширеними», – пише видання.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії не надала агенції коментар щодо цієї інформації.

Раніше, у лютому 2024 року, влада Індії повідомила, що намагається повернути додому близько 20 громадян країни, які застрягли в російській армії. AFP пише, що вони могли потрапити до Росії як «армійські помічники». За даними видання, кільком громадянам Індії нібито пропонували працювати прибиральниками зруйнованих будівель, проте після приїзду їм «видали зброю».

Раніше повідомляли, що в Україні на боці Росії за контрактом чи у складі приватних військових компаній воюють громадяни Непалу. Непальська влада заявляла, що їх близько 200, CNN називав число 15 тисяч. Після того, як щонайменше 10 непальців загинули в зоні боїв, Непал припинив видачу своїм громадянам дозволів на роботу в Росії та Україні. Катманду також вимагав від Москви припинити вербування непальців, а вже завербованих повернути додому.

Читати також