Росія визнала, що журналістка Вікторія Рощина перебуває на території РФ – НСЖУ

by host

Уперше Росія визнала, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка зникла безвісти під час поїздки на окуповані території, перебуває на території РФ. Про це написав у фейсбуці 27 травня очільник Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Він зазначив, що батько журналістки Володимир Рощин отримав відповідний лист від Міністерства оборони РФ і передав його НСЖУ.

«За наявними відомостями, Рощина Вікторія Володимирівна, 6.10.1996 року народження, затримана і наразі перебуває на території Російської Федерації», – йдеться у листі від 17 квітня, який батько отримав приблизно 22 квітня.

За словами Томіленка, Володимир Рощин звертався до Міжнародного комітету Червоного хреста, який підтвердив, що Вікторія перебуває в полоні, але доступу до неї наразі немає.

Раніше запити родичів журналістки до російських владних органів залишилися без відповідей, пише очільник НСЖУ.

Читайте також: Журналіста з Нової Каховки Цигіпу етапували із Севастополя до Росії – дружина

Вікторія Рощина перестала виходити на зв’язок з рідними 3 серпня 2023 року. За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі і мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Тоді Володимир Рощин розповів, що українська Служба безпеки підтвердила родині, що Вікторію взяли в полон росіяни.

Вікторія Рощина є авторкою серії репортажів для Радіо Свобода, співпрацювала в 2022 році з Радіо Свобода як фрілансерка. Вона також співпрацювала з «Українською правдою», hromadske, «Українським радіо», «UA:Перший» та «Цензор.нет».

Раніше міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) повідомляли, що понад 100 українських та іноземних журналістів, акредитованих в Україні, постраждали від початку повномасштабного вторгнення Росії. За даними організації, двоє українських журналістів, Вікторія Рощина та Дмитро Хилюк, вважаються зниклими безвісти в Росії. Щонайменше 12 журналістів затримані на окупованих російськими військами територіях України.

Читати також