Росія намагається зняти з себе відповідальність за удар по дитячій лікарні «Охматдит» – ISW

by host

Росія намагається зняти з себе відповідальність за ракетний удар по дитячій лікарні «Охматдит», йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважують, що російські офіційні особи та суб’єкти інформаційного простору роблять неправдиві заяви про ракети, якими було завдано удару, та стан лікарні – все це суперечить наявним доказам.

Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що наявні відеоматеріали «чітко підтверджують», що падіння українських ракет ППО пошкодило цивільні об’єкти в межах Києва, ймовірно, маючи на увазі дитячу лікарню «Охматдит», а не інший медичний заклад у місті, який, за визнанням українських офіційних осіб, був пошкоджений уламками ракет.

Російські джерела широко розповсюдили відеозапис і зображення ракети за секунду до того, як вона влучила в дитячу лікарню «Охматдит», а деякі мілблогери навіть опублікували неправдиві пости, в яких стверджували, що це була українська ракета ППО, а не атакуюча російська ракета Х-101. У ISW зауважують, що траєкторія польоту ракети на відео та видимий турбореактивний двигун під її корпусом збігаються з траєкторією російської Х-101 і не підтверджують заяв, що це був перехоплювач ППО, і ракета не виглядає пошкодженою перехоплювачами ППО.

Деякі російські мілблогери стверджували, що російські сили намагалися завдати удару по машинобудівному заводу «Артем», розташованому приблизно за 1,6 кілометра на північ від дитячої лікарні «Охматдит», але насправді під час удару по заводу «Артем» влучили інші російські ракети, зазначають в Інституті вивчення війни.

«Російські інформаційні операції, які неправдиво зображують дитячу лікарню «Охматдит» як частково або повністю військову лікарню, помилково припускають, що така лікарня за своєю суттю є легітимною військовою ціллю», – йдеться у звіті.

Читайте також: Пентагон про атаку на лікарню в Києві: не перший випадок, коли Росія завдає удару по явно цивільних цілях

Заява Міноборони Росії про те, що український перехоплювач ППО влучив у цивільні об’єкти, і твердження російського мілблогера про те, що російська ракета випадково влучила в лікарню, також не звільняють російські війська від відповідальності за ці наслідки, оскільки Росія є державою-агресором у цій війні, і Україні не довелося б захищатися від російських ударів, якби Росія не розпочала повномасштабне вторгнення і не завдала регулярних ракетних ударів по Україні, наголошують у ISW.

Вранці 8 липня російські війська завдали масованого удару по Україні. Серед інших об’єктів, під російський ракетний удар потрапило одне з приміщень дитячої лікарні «Охматдит» у Києві. Постраждав корпус, де були діти на діалізі, розповів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

СБУ кваліфікувала удар РФ по Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» як воєнний злочин і відкрила за даним фактом кримінальне провадження. За попередніми даними слідства, для вогневого ураження медустанови сили РФ застосували стратегічну крилату ракету Х-101.

Українські правоохоронці вважають, що по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві влучила російська ракета Х-101, і вразила вона «саме ту ціль, на яку була запрограмована». Про це ввечері 8 липня повідомило Радіо Свобода поінформоване джерело в правоохоронних органах.

Читати також