Рекордна кількість. На Одещині прикордонники затримали 47 чоловіків, які хотіли перетнути кордон – ДПСУ

by host

На Одещині прикордонники у спільно з правоохоронними органами ліквідували ще один канал незаконного переправлення через кордон. Зокрема, зупинили чотири мікроавтобуси з чоловіками разом із супроводжуючим транспортом у селі Обжиле Подільського району, повідомляє 25 червня Державна прикордонна служба.

За даними ДПСУ, організатори намагались доставити до державного кордону 47 чоловіків призовного віку з Київської, Харківської, Дніпропетровської, Рівненської, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.

«Як було встановлено, збір «клієнтів» ділками здійснювався за допомогою телеграм-каналів та телеграм-акаунтів. Гроші їм перераховувались на різні криптогаманці, а ціна послуги складала від 5 тисяч до 18,5 тисяч доларів США з однієї особи», – йдеться у повідомленні.

Заходи проводились в рамках відкритого кримінального провадження за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, кажуть у ДПСУ. Наразі тривають слідчі дії. Організаторам повідомлено про підозру, а щодо чоловіків складені протоколи про адміністративні правопорушення.

12 червня речник ДПСУ повідомляв, що за час воєнного стану, було викрито понад 480 злочинних груп, які займалися організацією незаконного перетину державного кордону. Він зауважив, що прикордонних щодня затримують людей, які намагаються перетнути західний кордон у незаконний спосіб.

Міністр МВС Ігор Клименко в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що він має інформацією про загальну кількість затриманих на кордоні чоловіків призовного віку у період від початку повномасштабної війни, однак озвучити таку статистику на загал міністр відмовився. За його словами, це закрита інформація.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.

Читати також