Прокуратура АРК відкрила справу через чергові затримання кримських татар у Сімферополі

by host

Прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактами затримання кримських татар у окупованому Сімферополі 24 листопада.

Кримінальне провадження відкрили за фактом незаконного позбавлення волі.

Як зазначають у прокуратурі, групу людей затримали, коли вони зустрічали кримськотатарського адвоката Едема Семедляєва, якого звільнили з ізолятора тимчасового тримання. Серед затриманих були дитина та журналісти.

Читайте також: Уряд погодив зняття санкцій із двох ексдепутатів Верховної Ради Криму

«Затриманих доставляли до трьох відділків поліції міста Сімферополя: Київського, Центрального та Залізничного. Протримавши ніч, частину громадян відпустили, склавши на них протоколи про, нібито, адміністративні правопорушення», – йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури АРК, це шосте незаконне затримання кримських татар з вересня 2021 року.

18 листопада підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту на арешт адвоката Едема Семедляєва. Розгляд колективної апеляційної скарги відбувався у закритому режимі.

Читайте також: Суд у «справі Єсипенка» в Криму: експерт-вибухотехнік просить адвоката «вірити йому на слово»

11 листопада підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя заарештував Едема Семедляєва на 12 діб за відмову припинити відкрите ведення аудіозапису на вимогу начальника відділу Центру з протидії екстремізму Руслана Шамбазова. Також суд оштрафував його на 4 тисячі рублів за другим адмінпротоколом за відмову роздягтися на вимогу співробітника Центру з протидії екстремізму.

Джерело

Читати також