понад 300 російських військових здалися в полон через проєкт «Хочу жить»

by host

Головне управління розвідки фіксує зріст звернень російських військових до державного проєкту «Хочу жить» – про це заявив представник відомства Андрій Юсов у коментарі телемарафону 22 червня.

«Кількість охочих здатися в полон стала більшою. Лише в рамках цього проєкту («Хочу жить» – ред.) вже понад 300 російських окупантів здалося в український полон», – розповів він.

Читайте також: Лубінець назвав «провокацією» заяву омбудсменки РФ щодо обміну полоненими

Юсов додав, що частина російських полонених виявили бажання не бути обміняними або й долучитися до Сил безпеки і оборони.

У травні проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими «Хочу жить» повідомив про відкриття третього табору для російських полонених.

У березні речник «Хочу жить» Віталій Матвієнко розповів, що на ресурсі фіксується до півтора мільйона заходів саме з території окупованого Росією Криму.

31 травня Україна повернула 75 своїх громадян у рамках чергового обміну полоненими з Росією, проведеного вперше з початку лютого. Тоді ж Міноборони Росії повідомило про повернення 75 російських військовослужбовців у рамках обміну. Посередником обміну, за повідомленням, виступили Об’єднані Арабські Емірати.

Читати також