Понад 2 тисячі дітей в Україні вважаються зниклими безвісти внаслідок агресії Росії – Лубінець

by host

Міжнародний день зниклих безвісти дітей відзначають у світі 25 травня. Як повідомив уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець у суботу, це день має на меті привернути увагу суспільства до цієї проблеми та правил, які допоможуть запобігти зникненню дітей.

Омбудсмен зазначає, що повномасштабна російська агресія загострила ситуацію зі зникненням дітей.

«Незаконні депортації, викрадення дітей росіянами, хаос, що коїться на тимчасово окупованих територіях… Все це тільки посилює проблему та збільшує кількість зниклих безвісти дітей. На сьогодні 2021 дитина вважається зниклою внаслідок війни Росії проти України», – повідомив Лубінець.

Читайте також: Прокудін: з окупованої частини Херсонщини евакуювали родини з 6 дітьми

Він закликав у разі зникнення дитини негайно звертатися в поліцію, в разі порушення прав дітей – до Офісу уповноваженого з прав людини.

Наразі офіційно відомо, що внаслідок російської агресії 547 дітей в Україні загинули і щонайменше 1348 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Крім того, за офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».

Читати також