«Пів мільйона нам не потрібно»: Зеленський про мобілізацію

by host

Президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україні немає потреби мобілізовувати пів мільйона військовозобов’язаних. Про це він сказав 3 квітня під час брифінгу з президентом Фінляндії Александером Стуббом, але не уточнив кількість людей, яку планують призвати.

«Я вдячний главкому за аудит. Важливо, що він знайшов сили і всередині збройних сил України. Відповідна кількість, яка не була на фронті – вона на фронті буде», – відповів верховний головнокомандувач на питання журналістки.

Водночас він сказав, що поки не готовий назвати, скільки людей буде мобілізовано.

Зеленський зауважив, що Росія готується на 1 червня 2024 року додатково мобілізувати 300 тисяч військових.

Інформація щодо планів мобілізації в Росії раніше була оприлюднена російськими опозиційними ЗМІ. Медіа «Верстка» повідомляло, що в Росії планують оголосити мобілізацію для посилення угруповання, що воює з Україною, і можливого оточення Харкова, пише російська служба Радіо Свобода. Вказано, що про це виданню розповіли чотири джерела, близькі до адміністрації президента і Міноборони РФ. За їх словами, в рамках можливої мобілізації можуть призвати 300 тисяч осіб.

Напередодні головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що внаслідок аудиту військових частин Генштаб переглянув питання мобілізації 500 тисяч українців в бік суттєвого зменшення.

У грудні минулого року президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові на засіданні Ставки верховного головнокомандувача повідомили про потребу мобілізувати до лав ЗСУ 450–500 тисяч людей.

7 лютого Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію №10449.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Читати також