опозиційна партія Саакашвілі повідомила про напад невідомих у масках на свій офіс

by host

Декілька десятків людей у масках напали на офіс опозиційної партії «Єдиний національний рух» на Кахетинському шосе в Тбілісі в ніч проти 1 червня – про це повідомила сама партія у фейсбуці.

«Вандальський напад тривав понад пів години. У ньому брали участь до сотні нападників. Пошкоджено фасад офісу, розбито скло, пошкоджено партійний інвентар», – йдеться у заяві партії.

За словами голови ЄНР Левана Хабеішвілі, нападники були озброєні камінням, ціпками та дерев’яними списами. Періодично лунали звуки пострілів із вогнепальної зброї.

Хабеішвілі стверджує, що зловмисники намагалися проникнути всередину будівлі. Люди, які перебували в офісі, чинили опір, зрештою нападники втекли з місця подій.

Про постраждалих під час інциденту не повідомляється. В ЄНР вважають, що напад організувала правляча «Грузинська мрія». Виконавцями партія назвала «тітушок Іванішвілі».

Читайте також: Неурядові організації Грузії планують оскаржувати закон про «іноагентів» у Конституційному суді

«Це відповідь агонізуючого уряду «Єдиному національному руху» за захист інтересів Грузії та підтримку грузинського народу. Панічні дії режиму Іванішвілі та організоване ним насильство обов’язково скоро припиняться завдяки непохитній волі грузинського народу! Грузія ніколи не буде Росією!», – йдеться у заяві ЄНР.

Хабеішвілі каже, що поліція прибула на місце приблизно через годину, хоча центральний офіс МВС розташований лише в трьох кілометрах. На даному етапі неясно, чи відкрили за фактом кримінальну справу.

Як повідомляє проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу», раніше невідомі також залишили нецензурні написи на офісах неурядових організацій та опозиційних партій у Тбілісі. Крім того, політики та активісти почали повідомляти про відновлення телефонних дзвінків із погрозами. На початку травня аналогічні факти супроводжувалися побиттям критиків влади біля під’їздів їхніх будинків.

Читайте також: «Платимо за те, що воюємо»: командир «Грузинського легіону» про бюрократію у ЗСУ, полон та умови поразки Росії

Коментуючи це, у «Грузинській мрії» заявляють, що «насильство породжує насильство». Лідери партії влади кажуть, що стали об’єктами «ненависницької кампанії» на тлі ухвалення закону про «іноагенти». Так вони розцінюють протест, який зустрічають на робочих місцях та на вулицях. Прихильників закону переслідують із вигуками «раби» та «зрадники».

«Грузинська мрія» послідовно заперечувала прямий зв’язок із кампанією, але в п’ятницю депутат партії Діто Самхарадзе фактично визнав їхню участь. У себе у Facebook він поділився списком усіх партій та НУО, офіси яких у ніч на 31 травня розмалювали фалічними символами, написами «агенти-зрадники» та матюками.

Самхарадзе назвав вилазки чоловіків у масках та капюшонах «відповіддю на неякісний булінг» і пригрозив опонентам: «ваші господарі не зможуть вас врятувати, якщо ви зробите щось погане будь-якому члену команди «Грузинської мрії».

Читати також