Рада оборони Харківщини на черговому засіданні 10 червня ухвалила рішення про розширення зони примусової евакуації. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Він зазначив, що внаслідок посилення ворожих обстрілів Куп’янського району прийнято рішення про обов’язкову евакуацію населення з семи населених пунктів Шевченківської громади. Йдеться про такі села, як Баранівка, Березівка, Новомиколаївка, Сподобівка, Старовірівка, Дуванка та Федорівка.
Нагадаємо: нещодавно російська армія завдала удару по Куп’янську, внаслідок чого є загиблі та поранені – повідомила поліція.
За інформацією обласної влади, протягом останніх двох місяців внаслідок обстрілів у цих селах загинули двоє людей, п’ятеро отримали поранення, серед яких є 16-річний хлопець. Атаки завдали шкоди 87 приватним та 27 багатоквартирним будинкам.
«В планах вивезти в безпечні місця 181 дитину. Усі евакуйовані отримають тимчасове житло, підтримку в оформленні статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО), а також доступ до соціальних виплат і гуманітарної допомоги», – додав Синєгубов.
Нагадаємо, що у жовтні 2024 року на Харківщині також була оголошена обов’язкова евакуація для всіх мешканців чотирьох громад Куп’янщини, включаючи місто Куп’янськ. Тоді голова ОВА Олег Синєгубов зазначив, що до лінії фронту від деяких населених пунктів лише близько 4 кілометрів.