Сполучені Штати дозволили Збройним силам України застосовувати американську зброю не більше ніж на 100 кілометрів углиб російської території, повідомляє американське видання The Washington Post із посиланням на двох українських чиновників.
Це означає, що ключові російські аеродроми, з яких злітають літаки для завдання ударів по Україні керованими бомбами, підпадають під обмеження.
Офіційні особи США у розмові з виданням відмовилися уточнити обмеження, але назвали твердження української сторони про відстань до 100 кілометрів невірною.
Читайте також: Удар по Харкову: Зеленський закликає до рішень для знищення авіації РФ там, де вона розміщена
Представник Пентагону заявив, що США погодилися дозволити Україні бити з наданої зброї по Росії – туди, куди прибувають російські війська, намагаючись зайняти українську територію, пише The Washington Post.
У свою чергу радник з національної безпеки Білого дому Джейк Салліван у розмові з PBS зазначив, що «йдеться не про географію, а про здоровий глузд», і Україні дозволено «завдати удару у відповідь силам, які завдають ударів по ній з-за кордону».
При цьому українські військові сумніваються, що у них є «така свобода дій, яку передбачають заяви Пентагону та Білого дому», йдеться у публікації The Washington Post.
Видання з посиланням на співрозмовника в Міноборони України заявило, що дозвіл на використання американської зброї для ударів територією Росії змінив ситуацію особливо на лінії фронту. Але, за словами джерела, «ані далекобійність, ані види зброї не є достатніми».
Читайте також: Байден: США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Росія не скористалася дефіцитом зброї в України та не змогла відкрити новий фронт у Харківській області, хоча президент Росії Володимир Путін погрожував створити уздовж кордону «санітарну зону». Путін також заявляв, що планів взяття Харкова у Кремля «на сьогоднішній день немає».
Місцеві чиновники повідомили The Washington Post, що зміна політики США у використанні американської зброї дозволила Харкову отримати необхідний перепочинок після кількох місяців російських обстрілів.
Наприкінці травня Вашингтон дозволив Києву завдавати ударів по російських силах, які атакують Україну через кордон. Атакувати об’єкти на території Росії своєю зброєю Києву дозволили й інші західні країни, зокрема, Польща, Данія, Нідерланди.
Водночас позиція США, які не підтримують удари по Росії своєю далекобійною зброєю, не змінилася.