Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

by host

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Гривко, відкликав свій законопроєкт №11264 щодо поліпшення демографічної ситуації, написав народний обранець на своїй сторінці у фейсбуці.

Законодавча ініціатива передбачала введення демографічного збору для громадян у віці від 21 до 58 років – 1,5% для осіб без дітей, 1% для тих, хто має одну дитину, 0,5% для батьків двох дітей.

«Ціную, хто висловився аргументовано і вибачаюсь перед тими у кого цей законопроєкт визвав негатив. Хоча досвід такий був в світі і приносив ефективність», – написав Гривко.

Законопроєкт щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні був зареєстрований 16 травня. Відповідно до пояснювальної записки, він, зокрема, пропонував підвищити державну допомогу при народженні дитини приблизно у півтора рази, а також «встановлення розміру
допомоги не у твердій грошовій сумі, а у 25-кратному розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років», надання додаткових пільг та гарантій багатодітним сім’ям та інші заходи, що на думку ініціатора, мають стимулювати народжуваність в Україні.

«Враховуючи, що реалізація на рівні держави усіх перерахованих вище соціальних заходів, спрямованих на поліпшення демографічної ситуації в Україні, неодмінно матиме наслідком значні фінансові витрати, законопроєктом одночасно пропонується формування стабільного джерела покриття відповідних витрат у вигляді запровадження «демографічного збору», – йдеться у пояснювальній записці.

Пункт щодо демографічного збору викликав дискусії в українців.

«Якщо суспільство проти навіть обговорити цю концепцію, то його відкликаю», – резюмував нардеп.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова зазначила, що війна «дуже погано» позначиться на демографічній ситуації.

Востаннє всеукраїнський перепис населення в Україні проводили у 2001 році, тому актуальних даних щодо кількості населення в української влади немає.

Читати також