Наразі вдалося повернути понад 540 загиблих захисників – Котенко

by host

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко повідомив, що наразі вдалося повернути понад 540 загиблих захисників.

«Через міжнародне представництво Червоного Хреста вдалося організувати комунікацію зі стороною РФ. Перемовини з агресором проводити складно, але нам вже вдалося повернути 541 загиблого захисника. З Маріуполя доставлено 428 тіл, з них понад 300 – захисники «Азовсталі». Повертаємо загиблих із Донецького, Запорізького, Херсонського, Харківського, Луганського напрямків – звідусіль», – сказав Котенко.

Він розповів, що Україна передає російській стороні локації, де є загиблі захисники.

«Вони мають їх забирати, і тоді проводимо обміни. Але не завжди РФ хоче йти в зону бойових дій, хоча оголошується режим тиші. Навіть буває складно домовитися, щоб на ТОТ забрали тіла наших хлопців. Через величезні втрати особового складу росіяни не справляються зі своїми загиблими», – зазначив він.

Також Котенко повідомив, що комунікація з рідними зниклих безвісти чи загиблих українських захисників безперервна.

«Мінреінтеграції вже провело понад 20 зустрічей з рідними загиблих і зниклих безвісти. Складно пояснити людині, рідний якої загинув, чому інколи тривалий час не вдається повернути його тіло», – додав Котенко.

1 червня Міністерство внутрішніх справ розпочало прийом звернень рідних та близьких полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників.

Джерело

Читати також