На Запорізькій АЕС працює тільки 6-й енергоблок – «Енергоатом»

by host

Енергоблок №5 Запорізької атомної електростанції відключений через обстріл російських військ, повідомила державна компанія «Енергоатом».

За заявою, енергоблок відключився через недостатню для двох енергоблоків пропускну спроможність резервної лінії близько 19:35 3 вересня.

«Наразі в роботі залишається 6-й енергоблок, який з обмеженою потужністю через резервну лінію подає електроенергію в енергосистему України, а також забезпечує власні потреби Запорізької АЕС», – йдеться в коментарі «Енергоатому».

Раніше 3 серпня МАГАТЕ повідомило, що Запорізька атомна електростанція знову відключена від мережі, постачання електроенергії відбувається лише резервною лінією.

Читайте також: Мішель привітав роботу МАГАТЕ на Запорізькій атомній станції

Напередодні генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі повідомив, що на Запорізькій АЕС залишається наразі шестеро експертів агентства, згодом там залишаться двоє.

Місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС 1 вересня була пов’язана з побоюваннями ядерної катастрофи, які викликали посилення обстрілів території найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.

Від 4 березня Запорізька АЕС та місто-супутник ЗАЕС – Енергодар – перебувають під окупацією російських військ.

Джерело

Читати також