Микола Рудик – очільник Головного сервісного центру: чого чекати від нового керівника?

by host

Корупцію під час війни можна прирівнювати до мародерства. Дії такі ж цинічні, а наслідки такі ж ганебні. Суспільство сьогодні досить категорично налаштоване щодо проявів корупції під час війни, а тому і не проти, аби нечесних на руку чиновників публічно привязували до стовпів, як останніх мародерів.

Так, нещодавно в Головному Сервісному Центрі з’явився новий керівник. 30 серпня, Міністр МВС Денис Монастирський представив особовому чергового очільника Головного сервісного центру МВС – Миколу Рудика. Хто він такий і чого можна очікувати від оновленої координації роботи сервісних центрів, ми спробували дослідити.

Микола Рудик – людина зі структури сервісної ланки МВС. До моменту призначення на посаду керівника ГСЦ він очолював районний сервісний центр столиці, а до цього ТСЦ в м. Києві. Отже, Микола Рудик досконало знає, як функціонують сервісні центри і які корупційні схеми там прокручують.

«Я володію повною інформацією про діяльність сервісних центрів МВС. Завдання, поставлені Міністром та профільним заступником Міністра, буду контролювати особисто”, – зазначив Микола Рудик під час представлення колективу.

Тож ми вирішили перевірити, чи дійсно новий очільник ГСЦ здатний, а головне готовий, побороти корупцію в структурі сервісних центрів. Для цього ми провели невелике розслідування. Для зразку ми обрали один з прифронтових обласних центрів – м. Запоріжжя. Як нам відомо, саме тут місцевий керівник сервісного центру має особисті зв’язки з паном Рудиком і вже встиг «вирішити» підвищення по своїй посаді.

Провести розслідування не виявилось складним, адже методика роботи сервісних центрів лежить на поверхні, і «викривальні факти» тут є справою норми. Отже, наші журналісти прибули до Запоріжжя, поселились в готелі і за тиждень часу відвідали всі територіальні сервісні центри м. Запоріжжя. Там наші колеги спробували замовляти послуги, спілкувались з “бігунками”, бесідували з відвідувачами. За результатами поїздки отримали дуже багато цікавої інформації, як от:

Корупційний прайс на послуги ТСЦ в м. Запоріжжя:

  1. Успішна здача іспиту для отримання посвідчення водія: 5000 – 6000 грн.
  2. Успішна здача іспиту після вилучення посвідчення водія за водіння в стані алкогольного сп’яніння: 200-250 $ (ця послуга працівниками ТСЦ обліковується виключно в доларах);
  3. Реєстрація транспортного засобу без черги: 2500 – 3500 грн (до слова, талон без «договорняка» в електронну чергу на найближчі два тижні взяти неможливо);
  4. Отримання платних номерних знаків на авто: 200 – 1000 $ залежно від комбінації символів на номерних знаках.
  5. Обмін посвідчення водія без черги: 1000 грн. (талон в електронну чергу на найближчі два тижні теж взяти неможливо).

Крім цього, за словами місцевих водіїв, ТСЦ м. Запоріжжя обклали поборами усі комерційні структури, які їм підконтрольні. Маються на увазі автошколи, торгівля транспортними засобами, тощо. «Якщо не платиш, тебе почнуть перевіряти і позбавлять ліцензії», – повідомляють місцеві підприємці.

Отож спробуємо порахувати.

Один ТСЦ в середньому відвідує близько 30 людей для складання іспиту. Виходячи із дослідженої практики, близько 33% громадян користуються корупційними послугами ТСЦ.

30 * 0.33 * 5000 грн. * 21 робочий день = 1 039 500 грн на місяць. Більше мільйона гривень тільки на іспитах! Тільки з одного ТСЦ.

Нагадаємо, що в Україні зараз функціонує 144 ТСЦ. А значить мова йде про 150 мільйонів гривень щомісяця. І це тільки з іспитів.

Тобто приблизно це по новому Байрактару щомісяця для ЗСУ. Якщо ж порахувати інші позиції в прайсі, то виходить по новому супутнику на місяць.

Що ж, для реалізації своєї промови, у пана Рудика непочатий край роботи по боротьбі з корупцією в структурі. А виходячи із заробітків сервісних центрів, то діяльність Рудику треба починати із надання волонтерської допомоги українській армії. Джерела фінансування очевидні – шалені, неофіційні доходи територіальних підрозділів ГСЦ.

Представники громадськості ж готові пильно моніторити та реагувати на стратегію діяльності Головного сервісного центру й регіональних підрозділів, а також слідкувати за діяльністю новопризначеного Миколи Рудика.

Читати також