Міжнародний «Червоний хрест» закликає «негайно» надати безпечний коридор для евакуації з Маріуполя

by host

Міжнародний комітет Червоного хреста закликає до безпечної евакуації цивільних та поранених із блокованого Маріуполя. Про це йдеться в заяві організації 24 квітня.

За повідоменням, МКЧХ «глибоко стривожений» ситуацією в Маріуполі.

«Терміново потрібен негайний та безперешкодний гуманітарний доступ, аби дозволити тисячам цивільних та сотням поранених добровільний та безпечний вихід із міста, в тому числі – з району заводу «Азовсталь», – закликає Червоний хрест.

Організація заявляє, що «багато разів» закликала надати гуманітарний коридор цивільним із Маріуполя та інших міст, де їм загрожує небезпека.

Читайте також: Команда МКЧХ здійснила нову спробу дістатися Маріуполя

«Як нейтральний та безсторонній посередник, МКЧХ готовий допомогти сторонам конфлікту розробити практичні та робочі домовленості, аби забезпечити добровільну евакуацію тим, хто її потребує. Команди (організації – ред.) перебувають на місці, готові сприяти організації безпечного проходу, щойно буде досягнути угоди та надано гарантії безпеки», – додає пресслужба.

Діяльність МКЧХ зазнавала критики з боку української влади та правозахисників від початку широкомасштабного вторгнення Росії. Зокрема, звинувачення стосувалися того, що представники організації, на думку української громадськості, недостатньо зробили для запобігання гуманітарній катастрофі в Маріуполі.

Джерело

Читати також