Міністр оборони Росії «сильно переоцінює» досягнення армії РФ на Харківщині – ISW

by host

Військове командування Росії перебільшує досягнення російської армії протягом травневого наступу в Харківській області України – про це заявляє Інститут дослідження війни в звіті від 31 травня.

«Попри те, що на початку травня 2024 року російські війська досягли значних тактичних успіхів у північній частині Харківської області, міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов сильно переоцінив російське просування в Україні з початку 2024 року», – йдеться в тексті.

ISW цитує заяву Бєлоусова 31 травня, за якою російські війська нібито захопили 880 квадратних кілометрів від початку 2024 року.

Читайте також: Через обстріли РФ Харківщини поранені троє чоловіків, серед них волонтер із Швейцарії – прокуратура

«Однак ISW виявив докази, які підтверджують, що російські війська захопили лише приблизно 752 квадратних кілометрів у 2024 році», – зазначають аналітики.

Раніше Інститут припускав, що з 1 січня по 29 квітня 2024 року російські війська захопили близько 516 квадратних кілометрів в Україні.

Напередодні ISW припустив, що Росія перекидання свої війська до Харківської області, ймовірно, для відтягнення українських сил із критичних ділянок лінії фронту на сході України і створення «буферної зони» на півночі Харківської області.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ.

Читати також