Кримський політв’язень Іван Яцкін оголосив голодування – Полозов

by host

Російські тюремники тиснуть на засудженого за «державну зраду» кримчанина Івана Яцкіна через те, що він не дозволив ображати Україну. За останніми даними адвоката Миколи Полозова, Яцкін оголосив голодування. Про це захисник написав у своєму фейсбуці.

«Український політв’язень Іван Яцкін досі на етапі. З Краснодарського краю його перевезли до сумнозвісної через тортури ув’язнених Саратівської області. Конкретно – в СІЗО-1 Саратова. На етапі щодо нього систематично здійснюють провокації. За те, що Іван Яцкін не дозволив у своїй присутності образливих висловлювань на адресу української нації та України з боку співробітників ФСВП, він зазнав утисків», – написав Полозов.

За його даними, у Яцкіна відібрали всі ліки, під час обшуку порвали єдину сумку і далі по етапу йому нема в чому везти особисті речі.

Читайте також: «Чий Крим?» Що стоїть за заявами президента Болгарії і до чого тут Росія

«Надати голку та нитку зашити сумку Івану Яцкіну теж відмовили. Також йому заборонили користуватися кіоском і купувати там воду (вода в камері дуже погана). Повністю ігнорується його стан здоров’я та заяви про надання медичної допомоги», – додає адвокат.

Полозов додав, що «за останніми відомостями від нього (зв’язку практично немає), Іван Яцкін оголосив голодування».

«З урахуванням його (Яцкіна – ред.) стану здоров’я це може бути дуже небезпечно. Але, як він просив передати, іншого виходу не бачить», – повідомив Полозов.

Читайте також: У фігуранта кримської «справи Хізб ут-Тахрір» Гафарова суттєво погіршився стан здоров’я – омбудсмен

Проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії звернулися із запитом за станом засудженого Яцкіна до Федеральної системи виконання покарань Росії.

На початку листопада Яцкіна перевели до штрафного ізолятора російської колонії у Краснодарському краї. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила 2 листопада, що в Івана Яцкіна погіршився стан здоров’я.

Джерело

Читати також