графіки відключень скасували до 20 години 

by host

Російські безпілотники вночі проти 22 травня атакували об’єкти енергетичної інфраструктури на північному сході, повідомляє оператор «Укренерго» у середу.

«Пошкоджено обладнання. Знеструмлювались понад 518 тисяч споживачів в Сумській області, а також споживачі в окремих районах Харківщини та Чернігівщини. Станом на ранок відновлено енергоживлення 95% споживачів в усіх трьох областях. Тривають аварійно-відновлювальні роботи», – йдеться в повідомленні.

Компанія нагадує, що графіки погодинних відключень в усіх регіонах України діяли з опівночі до 7 години ранку. Водночас протягом дня світло відключати не планують:

«Наразі, з 07:00 до 20:00 Диспетчерський центр «Укренерго» скасував обмеження споживання в усіх областях. Сонячна погода сприяє роботі промислових та дахових сонячних електростанцій, дефіцит в енергосистемі зменшився».

Графіки відключень будуть діяти з 20 години до кінця доби. Компанія просить за можливості використовувати енергоємні прилади протягом дня.

Читайте також: Після нічної атаки в Сумах почали відновлювати подачу світла і води – влада

«Укренерго» також повідомляє про залучення аварійної допомоги з інших країн 21 травня та на початку доби в середу. Крім того, Україна вчора вдень приймала надлишки електроенергії з Польщі на запит місцевого оператора.

Протягом доби Україна планує імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 15 861 мегават на годину.

На ранок 425 населених пунктів знеструмлені. Внаслідок бойових дій, за даними компанії, є нові знеструмлення в Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читати також