Фільм Крим.Реалії «Тиха депортація» здобув золоту нагороду телекінопремії New York Festivals

by host

Документальний фільм проєкту Крим.Реалії (Українська служба Радіо Свобода) «Тиха депортація» отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals 2024 (New York Festivals TV & Film Awards) у номінації «Права людини». Про це повідомили організатори заходу в соцмережах. Переможці телевізійної та кінопремії 2024 NYF були оголошені у Нью-Йорку ввечері 16 квітня (у Києві це вже була ніч 17 квітня) під час віртуального гала-вечора Storytellers.

Заснована в 1957 році премія TV & Film Awards цьогоріч отримала сотні заявок у 14 категоріях з 5 континентів. Серед номінантів, які потрапили до короткого списку премії в групі документальних та неігрових фільмів – знімальні команди компаній Al Jazeera, Yeti Television, Big Ten Network, Fox Sports Network, Голос Америки, NHK, GMA Network, Wild Pacific Media та інших. Фільм «Тиха депортація» переміг у номінації «Права людини».

Документальний проєкт Крим.Реалії (Радіо Свобода) «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють із Криму, як Росія знову залишає кримських татар без дому. Про те, чому кримські татари змушені масово полишати свою батьківщину, чому корінному народу Кримського півострова не залишають вибору, майже як у 1944 році, коли радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах.

Герої розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією Крим, що пережили, чому в них не було вибору залишитись, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

У фільмі використані унікальні кадри з приватних архівів героїв фільму, деякі з них опубліковані вперше. Зйомки відбувалися в Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Україні та в окупованому Криму.

Автори фільму: Анжеліка Руденко – журналіст-редактор, Дмитро Джулай – режисер-сценарист, Микита Ісайко – оператор, Ельвіна Сеітбуллаєва – продюсер.

Крим.Реалії, кримський проєкт української служби Радіо Свобода, стартував у березні 2014 року, відразу після окупації та під час анексії Росією Кримського півострова.

Читати також