Двох суддів із Криму заочно засудили до 12 і 13 років тюрми за держзраду – прокуратура АРК

by host

Двох окупаційних суддів із Криму засудили за державну зраду, повідомляє прокуратура Автономної республіки Крим 11 січня.

«За публічного обвинувачення прокуратури автономії до 12 та 13 років позбавлення волі заочно засуджено двох окупаційних суддів з Криму. Їх визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)», – йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, після окупації півострова в 2014 році судді зрадили присязі і обійняли посади суддів «так званих Нахімовського районного суду міста Севастополя та Арбітражного суду Республіки Крим».

Читайте також: Прокуратура: суддю в Криму, причетну до переслідування Чийгоза, заочно засудили до 12 років тюрми

Зокрема, вони «безпосередньо сприяли становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові», сприяючи переходу судової системи України в Криму на російське законодавство, додає відомство.

Прокуратура не називає імені засуджених. Водночас чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитися анонімним, повідомив проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, що йдеться про Білоуса Марину Олександрівну (підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму) і Дяду Тетяну Володимирівну (підконтрольний Росії Нахімовський районний суд Севастополя). Їхні публічні коментарі на даний момент відсутні.

9 січня суд в Україні заочно засудив до 12 років позбавлення волі депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим VI скликання за звинуваченням у державній зраді.

Джерело

Читати також