дрони Magura V5 завдали Чорноморському флоту РФ збитків на 500 мільйонів доларів

by host

За допомогою надводних безпілотних дронів Magura V5 вдалося завдати збитків флоту Росії на 500 мільйонів доларів. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

За його словами, українським виробникам дронів вдалося зробити унікальний засіб ураження не лише російського флоту, а й озброєння та особового складу ЗС РФ, які були присутні на кораблях.

«Це поєднання, яке постійно вдосконалюється та дає все нові та нові результати. Справді, сьогодні морський дрон Magura в руках операторів ГУР МО – це грізна зброя та, мабуть, найефективніший винищувач Чорноморського флоту агресора за період повномасштабного вторгнення. Станом на сьогодні, на понад 500 мільйонів доларів Чорноморський флот агресора зазнав збитків внаслідок ефективних дій спецназівців Головного управління розвідки з використанням дронів Magura», – розповів представник ГУР в ефірі українського національного телемарафону.

Читайте також: Сили РФ роблять висновки, але ГУР вигадує нові способи – Юсов про ураження російських суден біля Криму

Юсов додав, що фахівці постійно працюють над удосконаленням Magura V5, а після кожної успішної операції відбувається ретельний аналіз дій російської армії:

«Адже ворог також не стоїть на місці, а намагається знаходити засоби та інструменти протидії та використовувати нову тактику для того, щоб захищати свої судна. Проте все це аналізується і робляться відповідні висновки».

Напередодні у ГУР повідомили, що їхній підрозділ «Group 13» за допомогою ударного морського дрона Magura V5 знищив російський швидкісний патрульний катер проекту 12150 «Манґуст» в окупованому Криму.

За даними української розвідки, катери такого класу використовуються російським флотом та спецслужбами як багатоцільові швидкісні судна для патрулювання акваторії, боротьби з диверсантами, а також пошуково-рятувальних операцій. ГУР оцінює вартість такого катера в 3 мільйони доларів. У російському Міноборони цю заяву не коментували.

За даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 6 травня російська армія втратила 26 кораблів і катерів за час повномасштабної війни в Україні.

Читати також