До Збройних сил України вже долучилися 775 ув’язнених – прокуратура

by host

Наразі 2 402 засуджених подали клопотання про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби – про це повідомив Офіс генерального прокурора 30 травня.

«За участі прокурорів суди вже розглянули та своїми рішеннями задовольнили 1843 таких клопотань. На їх виконання 775 засуджених поступили на службу до лав Збройних Сил України», – заявило відомство.

За даними Офісу, найбільше охочих долучитися до армії в’язнів виявилося в установах у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.

Читайте також: Малюська вважає, що мобілізувати можливо до 20 тисяч засуджених

Президент Володимир Зеленський 17 травня підписав закон №11079-1, який дозволяє деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Раніше речник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів, що засуджені українці, які будуть мобілізовані до армії, нестимуть службу у спеціальних підрозділах. При цьому засуджені за низкою статтей не можуть претендувати на звільнення для військової служби.

У лютому міністр юстиції Денис Малюська в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів, що тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до лав Збройних сил України. Також, за його словами, нині щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП.

Читати також