До кінця травня посольство США може повернутися до Києва – Крістіна Квін

by host

До кінця травня посольство США може повернутися працювати до Києва, якщо дозволить безпекова ситуація, повідомила на брифінгу у Львові тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

За її словами, поки працівники посольства щоденно їздитимуть із Польщі до Львова і тут працюватимуть. А через кілька тижнів вже залишаться у Львові, після чого і вирішуватиметься питання із поверненням до Києва.

«Набагато краще перебувати на місці, щоб координувати допомогу. Моє головне завдання – це безпека співробітників і ми дослуховуватимемося, чи безпечно повертатися до Києва. Ми сподіваємося, як тільки безпекова ситуація дозволить зробити це, то буде довготермінове перебування», – сказала Крістіна Квін.

За її словами, посольство США під час тимчасового перебування у Польщі займалось питаннями гуманітарної допомоги для України, дипломати розповідали світові про героїзм українців у війні з Росією.

«Сьогодні зрозуміло, що Путін допустився величезної помилки, розпочавши спровоковану, яку нічим не пояснити, війну в Україні. Він досягнув повністю протилежного ефекту. Внаслідок своїх дій продемонстрував міць і сміливість України. Він хотів розділити союзників і партнерів, але об’єднав союзників проти його жахливих злочинів», – сказала Крістіна Квін і запевнила, що США робитимуть все, щоб допомагати Україні боротися і збільшуватиме допомогу.

Тимчасова повірена у справах США в Україні зустрілася з керівником Львівської військової адміністраціі Максимом Козицьким. Вони обговорили проблему з чергами на українсько-польському кордоні. Причина – громадяни України ввозять багато автомобілів, поки встановлено нульовий акциз на розмитнення. Посольство США готове допомогти обладнанням, щоб пришвидшити рух черги, сказала Квін.

За словами Максима Козицького, необхідно реконструювати два переходи на українсько-польському кордоні, щоб збільшити товаропотік і покращити логістику залізничних перевезень. Це особливо актуально для України, оскільки порти закриті.

Представниця посольства пообіцяла, що говоритиме з польською стороною щодо цього питання.

Посольство США в Україні перемістило своїх співробітників з Києва до Польщі ще перед повномасштабним вторгненням РФ. Нині понад 20 держав вже повернули своє дипломатичне представництво до української столиці.

Джерело

Читати також