Через побиття підлітка торік на «ХарківПрайді» повідомлено про підозру експатрульному – ОГП

by host

Офіс Генерального прокурора повідомив колишньому працівнику патрульної поліції у Дніпропетровській області про підозру у перевищенні службових повноважень у справі про побиття неповнолітнього хлопця у саду імені Шевченка після «ХарківПрайду» 15 вересня 2019 року.

«За даними слідства, 15 вересня 2019 року у місті Харкові під час забезпечення громадського порядку при проведенні мирної ходи ХарківПрайд відбулися сутички між правоохоронцями та противниками цього заходу. В ході зіткнення працівниками поліції були застосовані заходи фізичного впливу з метою подолання супротиву. Внаслідок застосування фізичної сили кілька осіб опинилися на землі й перебували під повним контролем працівників поліції. У цей час один з правоохоронців підбіг до фактично затриманої особи, яка знаходилася у лежачому положенні та жодним чином не чинила опору, а також не здійснювала будь-яких дій, що могли б створити загрозу життю чи здоров’ю правоохоронцям чи іншим особам, й почав умисно наносити їй удари ногою в область колінного суглобу», – йдеться в повідомленні ОГП.

За даними Офісу генпрокурора, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює теруправління ДБР у Полтаві.

«У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років позбавлення волі», – додали у відомстві.

15 вересня 2019 року близько двох тисяч ЛГБТ-активістів пройшли маршем у Харкові. Після закінчення прайду в парку Шевченка зібралася група невідомих, щоб атакували учасників маршу. В результаті серед потерпілих опинився неповнолітній юнак. Згодом хлопець написав заяву у поліцію. Пізніше поліція заявляла, що серед підозрюваних до напалу опинився 20-річний студент одного з харківських вишів.

Джерело

Читати також