через негоду знеструмлені населені пункти в 10 областях

by host

Через погодні умови кількість знеструмлених населених пунктів перевищила 200, повідомляє оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» вранці 5 листопада.

«Внаслідок штормової погоди у кількох регіонах України на ранок були знеструмлені 218 населених пунктів – у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Київській та Чернігівській областях. Енергетики продовжують аварійно-відновлювальні роботи на лініях. В окремих областях зберігаються складні погодні умови – сильні пориви вітру», – йдеться в зведенні.

Водночас оператор відзначає скорочення споживання електроенергії: на 9:30 у вівторок воно на 4,5% нижче, ніж напередодні. «Укренерго» пояснює це сонячною погодою в більшості областей і, як наслідок, ефективнішою, ніж учора, роботою побутових сонячних електростанцій.

Читайте також: «Укренерго»: зараз немає підстав запроваджувати графіки відключень світла

«Вчора, 4 листопада, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 5,8% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 1 листопада. Причина – суттєве зниження температури повітря в усіх регіонах», – додає компанія.

«Укренерго» просить не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів з 7:00 до 11:00 вранці та з 16:00 до 21:00 у вечірні години.

Імпорт протягом поточної доби планується з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови на загальний обсяг 2 150 мегават-годин.

5 листопада Центральна обсерваторія Срезневського повідомила про завершення безморозного періоду в Києві.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Читайте також: Брехт: ця зима буде однією з найважчих, «Укренерго» готується до кількох можливих сценаріїв

Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Читати також