«Били по вежі, щоб залякати населення» – у Харківській ОВА розповіли деталі удару по телевежі

by host

У частині Харківської області досі відсутнє цифрове телебачення. Йдеться про зону дії передавачів, які знаходились на Харківській телевежі, по якій російські сили влучили ракетою напередодні вдень (22 квітня – ред.). Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів Іван Сокол, директор департаменту цивільного захисту Харківської ОВА.

«Цифрове телебачення по Харкову в зоні дії передавача та у найближчих населених пунктах зараз відсутнє. Фахівці проводять аналіз та розбирають техніку, яка пошкоджена, для того, щоб зробити остаточні висновки про збитки, які були нанесені цим ударом. Фахівці намагаються розібратися з результатом обстрілу», – сказав Сокол.

Він припускає, що відновити телевежу буде можливо лише після завершення бойових дій. Втім, після розбору пошкодженої апаратури, фахівці оцінять можливість відбудови телевежі.

Читайте також: ISW: Росія намагається посіяти паніку щодо наступу на Харків і може спробувати знищити місто

«Якщо брати до уваги спосіб, яким вона (телевежа – ред.) була збудована, то її відновлення можливе після завершення бойових дій», – зазначив представник ОВА.

На запитання, чи було це випадкове влучання ракетою чи прицільний удар по телевежі, Сокол висловив думку, що це була спроба залякати жителів міста:

«На мою особисту думку, це було залякування населення міста Харкова та найближчих населених пунктів. Уявіть собі, серед білого дня о 16:40 був нанесений ракетний удар по вежі, яка є найвищим об’єктом у місті Харкові. Звісно, це трохи схвилювало людей. Я думаю, цей удар був спрямований на те, щоб трохи залякати населення Харківської області».

Напередодні голова Харківської ОВА заявив, що російські війська під час ракетного удару по Харкову обстріляли об’єкт телевізійної інфраструктури міста.

ISW припустив, що Кремль проводить інформаційну операцію одночасно з повітряними атаками на Харків, щоб «переконати українців тікати» з міста перед ймовірним наступом на цьому напрямку.

Читати також