«Боєприпаси прибувають в Україну цими днями» – міністр закордонних справ Чехії

by host

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавский заявив, що «перші партії» снарядів, які закупили у рамках чеської ініціативи, вже надходять і будуть надходити в Україну надалі.

«Цього року ми зможемо закупити та безперервно постачати значну кількість боєприпасів. До цього часу Чехія поставила через різні канали понад мільйон снарядів для України», – розповів Ліпавський 13 червня у інтерв’ю Радіо Свобода.

Боєприпаси змогли закупити завдяки зусиллям країн, які підтримали чеську ініціативу та зобов’язалися профінансувати купівлю снарядів для України. Загалом йдеться про 20 країн, заявив міністр:

«П’ять з них вже надіслали гроші, і зараз ми можемо укладати угоди та закуповувати боєприпаси з різних країн, а потім відправляти їх до України, щоб вона могла по праву захищатися від російської агресії».

Читайте також: Снаряди на шляху до України та Саміт миру: інтерв’ю з міністром закордонних справ Чехії

У відповідь на запитання про проблеми з фінансуванням з боку деяких країн, про які писало Bloomberg, Ліпавський відмовився надавати деталі, але сказав, що в цьому процесі є виклик, а країнам варто «перейти від обіцянок і співчуття до угоди» та купівлі боєприпасів.

За його словами, про виконання домовленостей мають повідомляти самі країни. Наразі угоди завершують Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія та Канада, які погодилися фінансувати закупівлі снарядів, повідомив міністр.

«Ми знаємо, що Україна потребує багато боєприпасів великого калібру, і у нас є велика можливість. Тому ми сподіваємося, що укладемо більше таких угод. Тому ми сподіваємося, що укладемо більше таких угод», – зазначив міністр закордонних справ Чехії у розмові з Радіо Свобода.

Читайте також: Прем’єр-міністерка Данії: плануємо до кінця року надіслати до України 500 тисяч снарядів

У інтерв’ю агенції ČTK за 8 червня Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова розповіла, що інші країни звертаються із запитами долучитися до чеської ініціативи із закупівлі та постачання боєприпасів для потреб Україні.

Чехія вже кілька місяців координує ці зусилля різних країн.

Наприкінці травня прем’єр Чехії Петр Фіала заявив, що Україна отримуватиме десятки тисяч снарядів щомісяця у межах чеської ініціативи. Тоді він повідомив, що у ініціативі беруть участь півтора десятка країн ЄС та НАТО, які сумарно виділили на 1,6 мільярда євро для закупівлі боєприпасів.

У лютому президент Чехії Петр Павел оголосив, що збирає близько 800 000 снарядів для України з третіх країн за межами Європейського союзу.

Читати також