БЕБ заявляє, що Коломойський залучив банк Курченка для легалізації 4 млрд гривень

by host

Бюро економічної безпеки 4 вересня повідомило деталі досудового розслідування щодо легалізації активів олігархом Ігорем Коломойським.

За даними БЕБ, схема з відмивання коштів «відбулася за участі банку одного з підсанкційних олігархів, який перебуває в міжнародному розшуку».

«Коломойський нібито вносив готівкові грошові кошти на власний рахунок у ПриватБанку, надалі ці гроші продавалися Реал банку, після цього за допомогою імітації декількох банківських операцій з підконтрольними підприємствами та зняття частини готівкових коштів приховувались факти наявності грошових коштів на рахунках банку. В результаті згадуваних операцій відбувалось приховування недостачі готівкових грошових коштів у звітності до НБУ на кінець банківського дня», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, реалізація схеми з маскування незаконного походження грошових коштів тривала протягом двох років.

«Реал Банк» є одним із активів олігарха Сергія Кучеренка, який фігурує у справу про ймовірну легалізацію ним майна.

Читайте також: БЕБ завершило розслідування проти Коломойського про заволодіння коштами

Сергій Курченко – громадянин України. Після Євромайдану він переїхав до Білорусі, а згодом до Москви, де отримав російське громадянство.

Ігор Коломойський перебуває під вартою з 2 вересня 2023 року. Тоді його арештували за підозрою в шахрайстві та відмиванні грошей. Цей епізод, за даними слідства, стосується того, що Коломойський привласнював кошти протягом 2013–2020 років шляхом їх виводу за кордон, «використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ».

Згодом Служба безпеки України повідомила про викриття «нових фактів злочинної діяльності» власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського. Йому повідомили про додаткову підозру за трьома статтями – йдеться про незаконні дії з документами, заволодіння чужим майном і легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом.

8 травня правоохоронці повідомили Коломойському про підозру в організації замовного вбивства директора юридичної компанії у 2003 році. На підставі нових матеріалів слідства бізнесмену загрожує довічне ув’язнення.

За версією слідства, Коломойський замовив убивство директора юридичної компанії за «невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства», а саме підприємства «Дніпроспецсталь». Бізнесмен заперечує будь-яку причетність до злочину.

Читати також