Звернення від Всеукраїнської молодіжної організації «Трудовий альянс молоді»

by host

До нашої редакції надійшло звернення від Всеукраїнської молодіжної організації «Трудовий альянс молоді» щодо резонансної ситуації з УСБ «Закарпаття» та вимогою до влади повернути цей спортивний об`єкт у власність Берегівської міської територіальної громади.

Пропонуємо повний текст звернення ВМО “Трудовий альянс молоді”:

“Ми, спортивна і активна молодь Берегова (Закарпаття) та України, звертаємось до Вас з проханням-вимогою.

«Поверніть спортивному юнацтву нашого регіону базу для тренувань!»

У центрі Берегова знаходиться спортивна база «Закарпаття».

Вона завжди належала нашій громаді, нашим батькам.

Коли база будувалась, то для неї були виділені найкращі землі в центрі міста. Наших містян відселяли з їх помешкань, щоб розмістити цей спорткомплекс. На будівництво бази збирали усіма навколишніми громадами, фондами місцевих аграрних підприємств. Це було зрозумілим, адже база належала громадській організації – спортивному товариству «Колос, створеній працівниками агро-промислової галузі. Тобто це була громадська організація, і майно було суспільним. Так як аграрні підприємства складали основну галузь Закарпатської області, то це фактично була окраса, що була збудована саме нашим краєм.

На базі тренувались наші спортсмени, наша молодь. Ми часто приймали друзів-спортсменів з усієї України, їздили до них в гості. Нам було куди запросити, термальний басейн це було надзвичайно корисно для відновлення після спортивних навантажень та для тренувань.

Сьогодні база захоплена ділками, які не мають відношення ні до нашої громади, ні до тих, хто цю базу будував, чиїми руками. Ми знаємо, що колишній нардеп регіонал з Вінниці раптом поставив сюди свого директора за часів Януковича.

На базі знесене усе спортивне приладдя, кудись поділись вишки для тренувань з фрістайлу та стрибків у воду та інше. Зараз тут нічого не нагадує про спортивне минуле. Замість цього нічні дискотеки, продаж алкоголю, подобовий готель. Директор готелю, коли його почали брати за одне місце, почав улесливо нас запрошувать – приходьте на вечірню програму. А якщо нам не цікаві їх стриптиз, топлес-паті у вечірній час? Чи він думає, що молодь лише бухає?

Зайти в басейн неможливо місцевим. В наш воєнний час наші батьки наполегливо працюють, щоб дати нам хоч щось. У декого батько на фронті. А тут з нас беруть за вхід у басейн як з відпочиваючих.

Гидко дивитись на трубу, з якої скидують стічні води з бази у р. Верке з УСБ «Закарпаття». У нас у місті молоді не так багато місць куди можна піти позайматись спортом. Таке враження, що усе робиться для приїжджих, заради їх грошей. А як же ми?

Неодноразово за наші інтереси виступав людина великої моралі, яка стояла у витоків створення громадської організації Всеукраїнського спортивного Товариства «Колос», його Почесний голова – покійний Анатолій Петрович Усенко. Саме він, бачачи як розвалюється його дітище «Колос» виступив у 2018 році з ініціативою повернення УСБ «Закарпаття» у власність Берегівської міської територіальної громади.

Ми, молодь, хочемо жити в красивому місті, мати можливість займатись спортом, і гордитись нашою Україною!

Поверніть спортивну базу у власність громадян, не дозвольте горе-бізнесменам спаплюжити нашу молодість!”.

Читати також