Зеленський розкритикував пропозицію припинення вогню

by host

Попередній досвід свідчить, що домовленостям із владою Росії не можна довіряти – таким чином президент Володимир Зеленський відповів на питання The Guardian щодо пропозиції Дональда Трампа поступитися окупованими територіями. Уривок розмови оприлюднила його пресслужба 1 червня.

«По-перше, це поганий мир… і питання не тільки тут, в територіях, я скажу вам. Тому що тут немає ніяких гарантій, тому що Путіну не можна вірити. І так воно не вийде, що ви починаєте знаходити компроміс в територіях, і все це закінчиться», – пояснив президент.

Він вказав на те, що російська агресія не обмежилася окупацією Криму та частини Донецької й Луганської областей у 2014 році: «воно було у сплячому режимі після окупації, довгий термін, але тим не менш люди помирали».

Водночас, зазначив Зеленський, відповідь Заходу на дії Кремля з 2014 по 2022 рік – «це було слабо, це ні про що, це не реакція». Саме це, на його думку, заохотило Путіна до подальшої агресії.

«Так само і тут. Це не гарантії. Все, що є замороженим конфліктом, є війною, повільною війною, або повільною окупацією, або замороженим конфліктом між сторонами, і прийде момент, коли все це розморозиться з причини тієї чи іншої. Привід окупант знайде завжди. Для нього потрібна пауза, щоб посилити свої м’язи на полі бою, де у нього дефіцит», – переконаний він.

За словами Зеленського, Росія, попри перевагу в техніці, відчуває брак досвідчених військових, артилерійських снарядів, а також ракет через атаки по Україні. Тож пауза в бойових діях, вважає він, під на користь саме Москві, а не Києву.

Читайте також: «Один українець на вісім росіян» – Зеленський про втрати військ РФ під час наступу на Харківщині

«Після цього, як і було в нормандських домовленостях, коли він набере сили, він може просто вам поставити ультиматум: визнати всі території, не бути в Альянсі, забути про вашу євроінтеграцію. І таких умов буде багато. Залежно від того, яким сильним він буде на цей момент. Тому припинення вогню – це пастка», – сказав голова держави.

У квітні видання Washington Post з посиланням на анонімні джерела повідомило, що у Дональда Трампа є план, як завершити війну Росії в Україні. Він нібито планує натиснути на українську владу і змусити відмовитися від територій.

Радник колишнього президента США Дональда Трампа Джейсон Міллер спростував матеріал видання та назвав це повідомлення фейковим.

Раніше Трамп заявляв, що у разі свого переобрання на посаду президента США він зупинить війну в Україні впродовж 24 годин. За його словами, він збере у своєму кабінеті президентів України і Росії Володимира Зеленського і Володимира Путіна, а з кабінету вони вийдуть уже з мирною угодою. Деталей цього плану Трамп не розкриває.

Читати також