Зеленський обговорив з Алієвим енергетичну ситуацію в Україні

by host

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим обговорив енергетичну ситуацію в Україні.

«У телефонній розмові з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим обговорили питання регіональної безпеки та двосторонньої співпраці. У нас є перспективні проєкти в енергетиці, торгівлі та інших сферах», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в його телеграмі.

За його словами, було доручення командам активізувати роботу з реалізації проєктів та скоординували «майбутні спільні заходи».

«Говорив із президентом Азербайджану – про енергетичну ситуацію в нашій країні, про співпрацю між нашими державами в цьому напрямку», – розповів Зеленський про цю розмову у своєму відеозверненні.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читати також