Зеленський обговорив із президенткою Єврокомісії підготовку 11-го пакету санкції проти Росії

by host

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн – про це він повідомив 4 квітня.

«Подякував за участь у Бучанському саміті, обговорили спільні міжнародні заходи на майбутнє. Торкнулися інших питань підтримки України, зокрема необхідності підготовки 11-го пакету санкцій та прогресу у виконанні рекомендацій Єврокомісії», – заявив він.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також прокоментувала розмову, вказавши на те, що вона мала місце напередодні її візиту до Китаю.

Читайте також: МЗС Латвії заборонило 35 росіянам в’їзд в країну через підтримку агресії проти України

«Україна буде важливою темою моїх зустрічей із президентом Сі та прем’єром Лі. ЄС хоче справедливого миру, який поважатиме суверенітет і територіальну цілісність України», – додала вона.

За рік повномасштабного вторгнення Росії до України ЄС вже ухвалив 10 санкційних пакетів. Напередодні спецпосланник ЄС Девід О’Салліван заявив, що після ухвалення 10-го пакету санкцій ЄС планує змістити акцент на забезпечення дотримання вже чинних обмежень.

25 лютого Європейський союз офіційно затвердив новий десятий пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. До списку включено 121 фізичну та юридичну особу. Пакет передбачає скорочення експорту промислових товарів на 11 мільярдів євро. Для Росії відтепер ускладнюється отримання деталей для авіаційних двигунів, антен та іншої електроніки.

Джерело

Читати також