Зеленський анонсував нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною

by host

Українська влада готує нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною щодо додаткових кроків підтримки, сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 9 червня.

«Зараз серед наших головних завдань – здобути для України більше підтримки саме з погляду стійкості нашого суспільства. Це стосується і енергетики, і відновлення після ударів, і всіх інших основ нормального життя», – зазначив президент.

Також, за його словами, цими днями Україна працює над безпековою угодою із США.

Раніше, напередодні саміту G7, канцлер Німеччини Олаф Шольц у соцмережі X повідомив, що Україна не дозволить змусити себе поставити на коліна: «Путін має нарешті визнати це. Для України може бути лише справедливий мир. Ми невпинно працюємо заради цього справедливого миру».

Напередодні агенція Bloomberg з посиланням на свої джерела повідомила, що Німеччина розглядає можливість відправки четвертої батареї Patriot в Україну. За словами людей, знайомих з цим питанням, які говорили на умовах анонімності, батарея Patriot стане однією з трьох, які уряд канцлера Олафа Шольца вже пообіцяв надати Україні, в тому числі нещодавно, у квітні. За їхніми словами, Німеччина ще не прийняла остаточного рішення.

Cаміт лідерів «Групи семи» (G7) планують провести 13-14 червня в Апулії, Італія. Як заявляли у Білому домі, на саміті обговорюватимуть «низку найактуальніших глобальних питань, у тому числі непохитну підтримку України». Відомо, що президент України Володимир Зеленський братиме участь у саміті лідерів «Групи семи».

Читати також