Залужний розповів, що допомогло ЗСУ повністю змінити конфігурацію сил ППО

by host

Українські військові пройшли певний шлях навчань і переміщення сил, щоб сили протиповітряної оборони змогли демонстрували нинішній результат захисту неба. Про це головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову ввечері 12 травня.

«Був здійснений комплекс навчань, і не один, який дозволив нам повністю змінити конфігурацію протиповітряної оборони, внаслідок чого зберегти цей потенціал, той, який зберігається досі. Це був проведений величезний комплекс заходів», – сказав Залужний.

Він зазначив, що техніку ППО постійно переміщували. На запитання, як це зробили так, щоб не було помітно, головнокомандувач відповів: «Вночі».

Залужний сказав, що інші деталі є секретними і будуть озвучені колись.

Днями видання The Washington Post оцінило, що зараз Україна може збивати 90-100% російських ракет, тоді як у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ вдавалося перехоплювати лише половину повітряних цілей.

Нещодавно командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв анонсував створення нових мобільних груп протиповітряної оборони. За його словами, ці групи захищатимуть небо на підступах до Києва, а також повітряний простір над іншими населеними пунктами півночі та північного заходу України.

Джерело

Читати також