йшлося про війну і підтримку

by host

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки в Чернігівську область зустрівся з делегацією Конгресу Сполучених Штатів, повідомляє пресслужба глави держави 6 квітня.

Зазначається, що до складу делегації увійшли сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, члени Палати представників від Демократичної партії Вайлі Нікел, Том Своззі, Майкл Квіглі та від Республіканської партії Ешлі Гінсон і Чак Едвардс, які перебували в Україні з візитом.

Відомо, що Зеленський подякував президенту США Джо Байдену, його адміністрації, обом партіям Конгресу США «за стійку підтримку України під час російського вторгнення».

«Вдячний за візит представницької двопартійної та двопалатної делегації на Чернігівщину, який є потужним сигналом підтримки для всіх українців. Дуже важливо, що в селі Ягідне ви на власні очі побачили жахливі наслідки російської агресії», – зазначив глава держави.

Крім того, ​Зеленський наголосив, що «для України критично важливо, щоб Конгрес США якомога швидше ухвалив рішення щодо виділення пакета підтримки».

Глава держави «докладно поінформував делегацію Конгресу США про ситуацію на передовій, першочергові потреби сил оборони України, а також про масштаби незаконної депортації українських дітей до Росії», кажуть в Офісі президента.

Крім того, Зеленський «відзначив роль Конгресу США у формуванні правової рамки щодо використання заморожених російських активів для потреб України». Також він додав, що «вкрай важливою є підтримка партнерів щодо виробництва зброї та боєприпасів в Україні».

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

Днями Джонсон заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул. Він припустив, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.

У Білому домі відмовилися припускати, чи підпише президент США Джо Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні.

Читати також