Євросоюз не має сумнівів щодо легітимності Зеленського – Стано

by host

У Євросоюзі не мають сумнівів у легітимності президента України Володимира Зеленського. Про це 21 травня заявив на брифінгу представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

За його словами, українська конституція передбачає, що президент може виконувати свої обов’язки аж до вступу на посаду нового глави держави. При цьому, як вважають у Брюсселі, проведення президентських виборів в Україні за умов війни неможливе.

У ЄС «немає жодних сумнівів» щодо легітимності Зеленського, додав речник.

Раніше офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік також заявив, що Зеленський продовжує залишатися для ООН президентом України.

«Президент Зеленський залишається… тією людиною, з якою генеральний секретар спілкується, коли йому потрібно звʼязатися з українським лідером», – заявив Дюжаррік.

Формально президентський термін Зеленського справді минув. Його інавгурація відбулася 20 травня 2019 року, а за Конституцією України термін повноважень президента чітко обмежений пʼятьма роками. Водночас 108 стаття Конституції вказує, що президент має виконувати свої обовʼязки до обрання нового глави держави. До початку повномасштабної війни планувалося, що наступні вибори відбудуться 31 березня 2024 року, але зараз вони відкладені через воєнний стан (він діятиме щонайменше до 11 серпня).

Читати також