Європарламент не погоджуватиме фінансування Раді ЄС, доки Україні не дадуть Patriot – євродепутати

by host

Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Ради ЄС допоки країни Євросоюзу не ухвалять рішення щодо забезпечення України додатковими системами Patriot, написав на свої сторінці у мережі Х 11 квітня євродепутат, колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт.

Під час свого виступу у Європарламенті Верхофстадт нагадав слова глави європейської дипломатії Жозепа Бореля про те, що європейські країни мають 100 батарей Patriot, а Україна просить лише сім.

Рішення підтримали 515 євродепутатів, проти були 62, написав євродепутат Міхаель Ґалер.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вказав на те, що Україна сподівається якнайшвидше домовитись про постачання семи додаткових батарей системи протиповітряної оборони Patriot, розглядає навіть варіант їх позики.

Також президент Володимир Зеленський заявляв – щоб закрити Україну повністю, потрібно 25 систем Patriot, по 6-8 батарей у кожній.

Раніше він повідомляв, що Україна наразі є єдиною країною в світі, яка мусить «майже щодня» відбивати удари балістичних ракет. Він закликав передати до ЗСУ «всі системи Patriot у світі, які можуть бути надані Україні».

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Також 25 березня РФ атакувала Київ балістичними ракетами, 10 людей постраждали.

Patriot, розроблена США система протиповітряної оборони, яка коштує більше мільярда доларів за батарею, була на першому місці в списку бажаних озброєнь України після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Київ отримав свої перші батареї Patriot минулого літа, але їх недостатньо, щоб захистити всю країну від посилених повітряних атак Росії.

Читати також