Європейський Союз готує новий пакет санкцій проти росії, якщо до кінця дня 12 травня Москва не погодиться на 30-денне припинення вогню, запропоноване Україною та підтримане її союзниками. Цю інформацію повідомив представник уряду Німеччини Штефан Корнеліус, якого цитує
«час спливає»
.
Санкції та їх вплив
Корнеліус зазначив, що в росії залишається менш як 12 годин для ухвалення рішення. Він не конкретизував, які саме санкції плануються. Відомо, що ЄС розробив проєкт 17-го пакета санкцій, який може бути погоджений 14 травня, за словами кореспондента Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Рікарда Юзвяка.
Цей пакет вважається найменш жорстким з моменту початку російського вторгнення в Україну. Зокрема, він не містить суттєвих заходів проти російської економіки. Заплановано розширення списку підсанкційних осіб, а також запровадження санкцій проти 98 суден тіньового флоту. Передбачено також вторинні санкції для компаній з Казахстану, Сербії, Туреччини та Узбекистану.
Переговори та позиція України
Україна висловила готовність до довгострокового припинення вогню з росією, що підтримали лідери провідних країн ЄС та США. Москва, у свою чергу, не підтверджує свою незгоду, але наполягає на переговорах без попередніх умов. Президент росії Володимир Путін запропонував провести переговори у Стамбулі 15 травня.
Президент України Володимир Зеленський 11 травня оголосив про свій намір відвідати Туреччину для зустрічі з Путіним, незважаючи на ймовірну відсутність згоди щодо припинення вогню. Також він підтвердив готовність до поїздки, навіть якщо переговори не увінчаються успіхом.
Президент США Дональд Трамп закликав Україну розпочати переговори з росією якнайшвидше, висловивши сумніви щодо можливості укладення мирної угоди. Залежно від результатів переговорів, лідери країн ЄС та США можуть ухвалити подальші рішення, включаючи нові санкції проти росії.