«Є спроби зірвати» – Зеленський про саміт миру у Швейцарії

by host

Понад сто країн та міжнародних організацій підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який Україна організовує у Швейцарії 15–16 червня, але «є спроби зірвати саміт», завив президент Володимир Зеленський 2 червня в Сінгапурі на Азійському саміті з питань безпеки «Діалог Шангрі-Ла».

Після Саміту миру, коли світова більшість погодиться зі спільними домовленостями та кроками, відповідні сторони передадуть їх Росії, прагнучи досягти результату, подібного до «Зернової ініціативи». Якщо ці базові речі будуть реалізовані, інші пункти Формули миру також запрацюють. Так, ми розчаровані тим, що деякі світові лідери досі не підтвердили свою участь у Саміті миру. На жаль, є також спроби зірвати Саміт. Ми не хочемо вірити, що це є прагненням до монопольної влади у світі – позбавити світову спільноту можливості вирішувати питання війни й миру і залишити цю владу в руках одного-двох», – сказав Зеленський у своєму виступі, запросивши лідерів азійських країн приєднуватися до заходу у Швейцарії.

За його словами, цей саміт є «інклюзивним і справедливим форматом», на якому «Україна пропонує мир через дипломатію».

Читайте також: Зеленський відреагував на повідомлення про намір ЄС організувати переговори з участю РФ

Агентство Bloomberg раніше писало, що президент США Джо Байден, найімовірніше, пропустить зустріч через заходи щодо збору коштів на свою виборчу кампанію.

Президент України Володимир Зеленський закликав приїхати на саміт і Байдена, і Сі Цзіньпіна. «Будь ласка, виявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами», – каже він.

Конференція, на якій обговорюватимуть шляхи припинення війни в Україні, відбудеться у Бюргенштоку з 15 по 16 червня.

Читати також