ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

by host

Вища рада правосуддя підтримала відсторонення судді Касаційного адміністративного суду Верховного суду Всеволода Князєва від посади – про це Рада повідомила 17 червня.

Перша Дисциплінарна палата ВРП у понеділок ухвалила рішення про дисциплінарне стягнення з Князєва у вигляді подання про звільнення з посади.

«Згідно із частиною сьомою статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», враховуючи рішення, ухвалене Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 17 червня 2024 року, суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Князєва Всеволода Сергійовича відсторонено від здійснення правосуддя», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Арестової, у якої «Схеми» знайшли громадянство Росії

ВРП пояснює, що в разі подання про звільнення судді з посади він автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя, доки Рада не ухвалить рішення про його звільнення з посади.

Вища рада правосуддя 4 квітня тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Верховного Суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття провадження.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 травня 2023 року повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді України. У січні 2024 року за нього внесли заставу в понад 18 мільйонів гривень.

Тодішньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату 16 травня 2023 року повідомили про підозру за статтею 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Читати також