Голова Офісу президента Андрій Єрмак зустрівся з делегацією Сполучених Штатів на чолі з першим заступником радника президента США з питань національної безпеки Джоном Файнером – про це пресслужба ОП повідомила 4 вересня.
За повідомленням, представники влади України провели для американської делегації брифінги щодо безпекової ситуації. Зокрема, Єрмак розповів про останні російські ракетні атаки, зокрема, на Полтаву та Львів, під час яких загинули десятки людей, сотні були поранені.
«Командувач Об’єднаних сил ЗСУ та ОСУВ «Хортиця» Андрій Гнатов розповів про ситуацію на фронті, зокрема на Покровському напрямку, а також про операцію в Курській області. Тимчасовий виконувач обов’язків командувача Повітряних сил Збройних Сил України Анатолій Кривоножко поінформував про застосування F-16, тактику російських обстрілів та потреби України в додаткових засобах ППО, ЗРК, ракетах, засобах радіоелектронної розвідки», – заявили в офісі.
Читайте також: Зеленський просить партнерів про далекобійність, щоб «відповідати на терор справедливо»
Заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр розповіла про можливості українського оборонного сектору. А міністерка економіки Юлія Свириденко «підкреслила необхідність посилення експортного контролю для того, щоб критичні технології західного виробництва не потрапляли до РФ», а також вказала на важливість санкційного тиску на підприємства металургійної галузі Росії.
Крім того, за повідомленням, уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк закликав до посилення санкцій проти Росії, в тому числі подальшого обмеження поширення російської нафти та роботи «Росатому».
Посолка США Бріджит Брінк також брала участь у зустрічі. Вона повідомила, що заступник радника з питань безпеки США Джон Файнер зустрівся з Єрмаком та представниками уряду, щоб «почути інформацію про останні події на фронті, обговорити посилення санкцій проти Росії та приєднатися до складової Формули миру продовольчої безпеки, щоб підкреслити важливість безпеки Чорного моря для світу».
Після чергової масованої атаки український президент Володимир Зеленський вкотре закликав партнерів України зняти обмеження щодо далекобійності західною зброєю.
Однак Вашингтон заявив, що політика щодо використання американської зброї для ударів усередині Росії не змінилася і він не дозволяє Україні використовувати її.