В ОП розповіли про відповідь Зеленського на заяви Орбана про «переговори з Росією»

by host

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Володимир Зеленський розповів про підготовку до другого Саміту миру. Про це заявив у ефірі телемарафону заступник голови Офісу президента Ігор Жовква 2 липня.

Він зазначив, що під час зустрічі Зеленський подякував Угорщині за активну участь у першому Саміті миру: участь у ньому взяв голова МЗС країни, країна також підписала фінальне комюніке.

«Тому президент детально поінформував угорського колегу про те, як далі розвиватимуться події і якою буде підготовка до другого саміту», – сказав Жовква.

У відповідь на питання про реакцію президента на пропозиції Орбана щодо «припинення вогню» та переговорів із Росією Жовква відповів, що Зеленський дав голові угорського уряду можливість висловити свої думки. Він уточнив, що Орбан висловив цю позиію під час зустрічі у складі делегацій та на пресконференції.

Читайте також: Візит Орбана до Києва. Прем’єр Угорщини пропонує припинити вогонь і домовлятися із Росією про мир

Представник ОП вказав на те, що Угорщина – не перша країна, яка говорить про такий потенційний варіант розвитку подій.

«Президент вислухав співрозмовника, але у відповідь виклав свою позицію. Позиція України доволі чітка, зрозуміла і відома. Справа не тільки в російському наративі (дійсно, росіяни про це постійно говорять), справа в тому, що такі процеси не можуть сприйматися відірвано. Ми говоримо про те, що Україна дійсно хоче для себе миру. Це логічно. Для цього ми маємо інструмент – Саміт миру, який відбувся перший, і готуємося до другого», – розповів він.

Жовква пояснив, що в процесі підготовки Україна планує вибудувати проєкт свого мирного плану спільно «з усіма державами, які до цього готові».

«І Угорщина також до цього готова. А далі, у разі, якщо агресор дослухатиметься до цього плану, говоритиме про нього, а не говоритиме мовою ультиматумів, то так, під час другого Саміту ми можемо говорити, що представники РФ можуть у тому чи іншому порядку бути присутніми. Ось про це говорив сьогодні президент», – сказав представник Офісу.

Читайте також: Зеленський і Орбан зустрілися в Києві. В ОП кажуть про «важливу розмову про майбутнє Європи»

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонує Україні домовитись з Росією про припинення вогню, а тоді сісти за стіл перемовин. Про таке він сказав 2 липня під час візиту до Києва у своїй заяві після зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським.

За словами премʼєра Угорщини, Володимир Зеленський висловив свою «відверту думку» про цю пропозицію. Якою була відповідь українського президента, ні Зеленський, ні Орбан тоді не уточнили.

Читати також