Україна очікує від саміту НАТО «суттєвого кроку до членства» – Кулеба

by host

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на запитання Радіо Свобода про те, якою є «програма максимум» Києва на саміті НАТО та чого очікує від цієї події сам очільник зовнішньополітичного відомства.

«Наше очікування від саміту, що комплекс рішень, які там будуть ухвалені, означатимуть дві речі: суттєве посилення нашої обороноздатності, особливо у сфері ППО, і суттєвий крок до членства у НАТО. На цьому поки зупинюся», – сказав Кулеба в Києві на спільній пресконференції з новим міністром закордонних справ Нідерландів Каспаро Вельдкампом, який оголосив про надання Україні спільно з партнерами ще одного комплексу Patriot.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Bloomberg розповів, що Україна розраховує на додаткові установки Patriot.

«Я б дуже хотів, щоб цей саміт був успішним для всіх союзників. Для України – це платформа Patriot. Друге – це приєднання більшої кількості країн щодо безпеки України. Третє, те, що сьогодні ми би хотіли (побачити – ред.) – потужні кроки від США», – сказав президент.

Саміт НАТО, до участі в якому запрошено Україну, триватиме 9 – 11 липня у Вашингтоні. У ньому братимуть участь також і деякі інші країни, які поки не є членами альянсу.

Читати також