Україна може розраховувати на системну й довготривалу підтримку – держсекретар США

by host

Україна може розраховувати на системну й довготривалу підтримку США, заявив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, який перебуває в Києві з візитом.

«Ми зустрічаємось у критичний момент. Путін нарощує черговий наступ на Україну – хвилю за хвилею відправляє російських солдатів, іранські безпілотники, північнокорейську артилерію і танки; ракети й винищувачі, виготовлені з деталей, поставлених Китаєм. Найближчі тижні й місяці вимагатимуть чимало від українців, які вже й так багато чим пожертвували. Але я приїхав в Україну з посланням: ви не самі», – заявив Блінкен під час промови перед студентами Національного технічного університету України «КПІ», передає кореспондент Радіо Свобода.

За словами держсекретаря, США й Україна неодмінно підпишуть двосторонню безпекову угоду, з огляду на яку Вашингтон впродовж 10 років продовжить підтримувати Київ різноманітним озброєнням, а також фінансово й гуманітарно.

Також, як заявив Блінкен, США «подбають про нові кроки» для інтеграції України у НАТО – якщо вона виконає усі вимоги, і союзники не будуть проти.

Окрім того, держсекретар США розкрив деталі безпекової угоди між США й Україною на наступне десятиріччя.

«Сполучені Штати підтримуватимуть оборону України та її безпеку у цілому діапазоні напрямків: від військово-повітряних сил до протиповітряної оборони, від безпілотників до розмінування. Якщо Росія чи хтось інший нападе на Україну, ми будемо працювати з Україною негайно на найвищому рівні, щоб узгодити, як допомогти відбити загрозу. Наша двостороння безпекова угода прискорить спільні зусилля з розбудови української промислової бази, щоб ви могли виробляти артилерію, боєприпаси, засоби ППО й інші необхідну зброю», – сказав Блінкен.

При цьому держсекретар США зауважив, що «українську оборону зміцнить мобілізація».

Частину промови Блінкен присвятив і тому, що США працюють із країнами «Групи семи», щоби використати заморожені суверенні активи Росії для компенсації збитків, яких через війну зазнає Україна.

Також, за словами державного секретаря США, перемога України над корупцією – не менш важлива, ніж перемога на полі бою над Росією. Відтак, за його словами, необхідно дотримуватися верховенства права і втілювати у життя реформи, щоб викорінити корупцію, зокрема боротися з монополіями.

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув у вівторок вранці до Києва з неоголошеним візитом. Це вже четвертий візит до Києва від початку російського вторгнення в лютому 2022 року.

Читайте також: Блінкен про наступ РФ на Харківщині: «це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги

Візит Ентоні Блінкена відбувається через кілька тижнів після того, як Конгрес США нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після місяців затримки. Очікується, що допомога надходитиме прискореними темпами, оскільки Вашингтон прагне надолужити місяці, коли в Конгресі намагалися домовитися про допомогу.

10 травня США виділили Україні новий пакет допомоги на загальну суму близько 400 мільйонів доларів. У Пентагоні уточнили, що цей пакет військової допомоги включатиме розширений перелік систем протиповітряної оборони, додаткові системи HIMARS, бронетехніку, протитанкові засоби, патрульні катери, а також інші озброєння.

Через кілька днів, 13 травня, у Білому домі анонсували новий пакет військової допомоги Україні.

Читати також