Україна і Румунія уклали безпекову угоду

by host

Україна та Румунія уклали двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки, повідомив 11 липня Офіс президента України.

Згідно з договором, Румунія надасть Україні раніше обіцяну систему Patriot, підтримуватиме Київ із тією ж динамікою, що й упродовж 2022–2024 років, а також сприятиме швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією до України.

Крім цього, в угоді є пункти про співпрацю щодо зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря і надаватиме підтримку через інструменти ЄС та НАТО.

«Румунія разом із партнерами допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів», – повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з румунським колегою Клаусом Йоганнісом.

Також у документі порушуються питання співпраці в різних галузях, серед яких розвідка, кібербезпека, санкції та відновлення України. Крім того, в угоді прописаний механізм екстреного реагування у разі повторної російської агресії проти України або значної ескалації.

Загалом Київ уже підписав близько двох десятків безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».

Читати також