у відводі Бугіля відмовлено, під будівлею суду – сутички

by host

Шевченківський райсдуд Києва відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту активіста Сергія Стерненка у відводі судді Володимира Бугіля на засіданні із розгляду питання про обрання запобіжного заходу активістові.

Суддя, який був обраний автоматичною системою для розгляду цього клопотання, заявив, що у його задоволенні відмовлено і відповідна ухвала оскарженню не підлягає.

Після зачитування рішення у залі пролунали вигуки: «Ганьба».

Тим часом під стінами суду між активістами і правоохоронцями виникли сутички. Про те, чи є постраждалі, наразі немає офіційних повідомлень.

Раніше сторона захисту Стерненка наполягала на необхідності забезпечити проходженння людей в залу, зокрема і тих, хто заявив про готовність взяття на поруки активіста.

Напередодні Служба безпеки України вручила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині» та «носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу». Стерненко заявив, що вважає вручення йому підозри грубим порушенням норм Європейської конвенції про захист прав людини та Конституції України. В СБУ наголосили, що «повідомлення про підозру у вчиненні злочину є вимогою закону, який діє незалежно від інформаційних кампаній і політичних переконань тих, хто його порушив».

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких був затриманий.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Сергій Стерненко заявив, що в Службі безпеки України йому повідомили про підозру в умисному вбивстві. СБУ підтвердила оголошення Стерненку підозри.

Джерело

Читати також