У травні Україна отримає систему IRIS-T від Німеччини – посол

by host

В Україну в травні прибуде система протиповітряної оборони IRIS-T від Німеччини, такі системи постачатимуть у найближчі два роки, заявив посол Німеччини Мартін Єґер.

«Крім систем Patriot, є ще система IRIS-T. Уже деякі системи тут є. Зараз у травні прибуде ще одна система. Крім цього, ми обіцяли Україні, що цього року, наступного і ще 2026 року постачатимемо ще такі системи. Тобто ми послідовно працюємо над розширенням ППО», – сказав він в інтерв’ю в ефірі національного телемарафону в понеділок.

Посол також нагадав, що Берлін також надав артилерійські установки Gepard та нова установка Skynex.

За його словами, наразі Німеччина бачить найбільшу потребу України в системах протиповітряної оборони.

Читайте також: Віцеканцлер Німеччини прибув до України разом із головою компанії-виробника IRIS-T

У квітні президент України Володимир Зеленський повідомив про «роботу» з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T і ракетами для наявних систем протиповітряної оборони.

Німеччина 13 квітня оголосила про термінову передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Patriot. Це вже третя система протиповітряної оборони Patriot від Німеччини. Але, за даними видання NYT, очікується, що нова система Patriot надійде в Україну не раніше кінця червня, його поставка може збігтися з поставкою іншої великої системи озброєнь, яку Україна давно просила: винищувачів F-16.

19 квітня на засіданні Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони президент України Володимир Зеленський заявив, що для оборони Україні потрібно щонайменше ще сім Patriot чи подібних систем протиповітряної оборони. Раніше Зеленський зауважував – щоб закрити Україну повністю, потрібно 25 систем Patriot, по 6-8 батарей у кожній.

Читати також