у Міндовкіллі назвали суму збитків, завданих Сумщині та Чернігівщині

by host

Збитки, завдані довкіллю Сумщини та Чернігівщини внаслідок забруднення річок Сейм та Десна, перевищують 530 млн грн, повідомила в інтерв’ю Укрінформу міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

«Технологічні скиди із заводу на території Росії стали причиною саме екологічної катастрофи нашим водним артеріям. На сьогодні орієнтовні збитки довкіллю Сумщини та Чернігівщини вже становлять понад 530 млн гривень. Ці факти зафіксували правоохоронні органи», – сказала Гринчук.

За її словами, забруднення в небезпечній концентрації не дійшло до водозаборів у Київській області.

Гринчук зауважила, що «для привернення уваги спільноти на всіх міжнародних майданчиках порушується та озвучується ця тема. Зокрема, Міндовкілля спільно з провідними науковцями та експертами провело ґрунтовний аналіз ситуації. Наразі напрацьовується комплексний план, який буде включати алгоритм взаємодії й реагування та рекомендації щодо подальших дій».

Міністр прогнозує, що не тільки цьогорічна ситуація з Сеймом та Десною, а й загальна ситуація з річками в Україні підштовхне до втілення схваленої Водної стратегії до 2050 року дещо раніше від запланованого терміну.

«У нас дуже багато планів, найперше в контексті європейської інтеграції. Насамперед йдеться про імплементацію Водної рамкової директиви. Вже сьогодні в Україні діє басейновий принцип управління водними ресурсами, запроваджено діагностичний та операційний моніторинг вод у всіх річкових басейнах України, проведено скринінг забруднювальних речовин у найбільших річкових басейнах», – додала Гринчук.

За її прогнозами, «цього року мають бути затверджені дев’ять планів управління річковими басейнами (ПУРБ). Однак, попереду процес впровадження заходів, передбачених планами управління, тож міністерство розраховує на співпрацю з міжнародними партнерами».

27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.

У чотирьох громадах Конотопського району Сумської області та у Батуринській громаді Чернігівської області заборонили купання, вилов риби та використання води для господарських потреб.

17 вересня на Сумщині зафіксували повторне забруднення річки Сейм. Якість води погіршилась у верхніх пунктах моніторингу на ділянці до села Мутин. Причину повторного забруднення з’ясовують, повідомляло Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читати також